Nakupte nad 1500 Kč a získejte DOPRAVU ZDARMA!

Měníme svět k lepšímu!

 SDGs - 1

Pomáháme měnit svět k lepšímu! NÁŠ PROJEKT MOJEMORINGA ZÍSKAL UNIKÁTNÍ OCENĚNÍ ZA NAPLŇOVÁNÍ CÍLŮ UDRŽITELNÉHO ROZVOJE OSN (SDGS)!!! Je to hlavně díky vám, našim zákazníkům, kteří nákupem u nás přispíváte k lepšímu živobytí našich etiopských přátel a kolegů! O předání cen jsem vás již informoval přes sociální sítě, ale dovolím si ještě jednou shrnout děj těchto jiskřivých událostí v následujících řádcích.

Jak se to stalo?

Mé milé kolegyně Andrea s Markétou někdy v únoru tohoto roku našly výzvu k účasti v prestižní soutěži o ceny SDGs, které mají tento cíl: „Oceňujeme projekty, které přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a mění Česko a svět k lepšímu.”

Věříme si, že náš projekt mojeMORINGA je skutečně prospěšný všem. Farmářům a jejich rodinám zlepšuje odbyt a tím životní možnosti, rozvíjí v Etiopii technologie, v České republice podporuje zdraví, nám dává dobrý pocit a vytváří komunitu lidí, kteří pochopili, že Země je jen jedna.

Kolegyně ze začátku navrhovaly mou účast v kategorii Mladý lídr. S blížícími se narozeninami jsem jim na tento žertík neskočil. Přihlášku jsme raději podali do zbývajících kategorií.

cíle udržitelného rozvoje

Cíle udržitelného rozvoje, anglicky SDGs (Sustainable Development Goals) jsou společným plánem pro lepší svět, ke kterému se zavázaly všechny členské státy OSN včetně Česka. 

"17 Cílů udržitelného rozvoje definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká."

"Do roku 2030 tak nejen státy, ale i byznys, neziskové organizace či jednotlivci společně pracují na snížení chudoby, nerovností, zlepšení přístupu ke vzdělávání a technologiím a na ochraně planety před změnou klimatu. Vytvoření lepšího světa pro nás pro všechny."

Že se jedná o záslužný a prestižní projekt dokládá i řada slavných osobností, které projekt i soutěž podporují.

Pozvání na galavečer

Po odeslání přihlášky jsme sledovali vývoj soutěže a byli jsme zvědaví, které projekty vyhrají. Když jsme dostali pozvání na vyhlášení cen, které se konalo na slavnostním galavečeru v Černínském paláci v Praze na Ministerstvu zahraničních věcí, byli jsme šťastní a už tímto jsme byli velice poctěni. Chtěli jsme se galavečera zúčastnit všichni, ale jelikož byla účast omezena na pouhé dva zástupce projektu, padl tento zodpovědný úkol na mě s Petrem, jelikož jsme zakladatelé projektu. 

A je to tady 

Z Brna jsme vyjížděli v očekávání příjemného večera v gala …co bude dál jsme netušili.

Náš plán byl alespoň informovat vás o těchto cenách a o tom, že náš projekt z etiopského venkova, který skutečně děláme v maximálním režimu férového podnikání, byl oceněn pozváním na galavečer v noblesním prostředí Černínského paláce! 

A tak jsme pro vás pořizovali selfies a fotky z celého běhu událostí. Celá cesta byla cíl.

Začali jsme svou proměnou do gala podoby:

SDGs - 1 (1)

Zahráli jsme si gendrově fér fotbálek s vynikajícími fotbalovými ženstvy:

SDGs - 2 (1)

Slavili jsme už svůj úspěch – účast zde! :

SDGs - 3 (1)

Potom ředitel České rozvojové agentury Pavel Frelich společně s Lejlou Abbasovou přistoupili k vyhlašování cen Zahraniční rozvojové spolupráce:

SDGs - 6

Následně jsme v šoku na obří stěně viděli vítězný projekt mojeMORINGA!!!:

SDGs - 1

Já jsem, jak vidno, velice šťastný převzal cenu:

SDGs - 7 

A poté jsme se už jen radovali a užívali si krásných prostor, skvělého občerstvení a obdivuhodných osobností, kterých si moc vážíme:

SDGs - 3

Paní Lenka Bradáčová:

SDGs - 8

Společná fotografie s panem ředitelem Pavlem Frelichem:

SDGs - 4

A zde další fotografie ze zázemím galavečera:

SDGs - 10

SDGs - 11

SDGs - 6 (1)

SDGs - 9

Více o vyhlášení cen a dalších projektech:

  • fotogalerii ze slavnostního předánání ZDE
  • aktualitu na webu ZDE
  • aktualitu z fotbalového turnaje ZDE

Děkujeme vám všem za podporu!!! mojeMORINGA je prospěšná všem!!!

Vyzkoušejte přírodní a fair trade produkty ---->

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení