Nakupte nad 900 Kč a získejte DOPRAVU ZDARMA!

Esenciální olej Palo santo

100 % esenciální olej ze vzácného ekvádorského dřeva má příjemnou a uklidňující vůni, navozuje pohodu a má harmonizující účinky. Aromaterapie pro duši i tělo.

Skladem
869 Kč / ks
Kategorie: Esenciální olej
Záruka: 2 roky
Titibibri PaloSanto Olej 2000x2000 web
Novinka

Ponořte se do tajů ekvádorské aromaterapie s esenciálním olejem Palo santo

Esenciální olej ze stromu Palo santo, který pro Vás přivážíme z Jižní Ameriky, dostává svému jménu do posledního písmenka. Palo santo totiž znamená v překladu „svaté dřevo“. Při procházce v lesích Ekvádoru na pacifickém pobřeží tento strom neomylně poznáte podle intenzivní nezaměnitelné vůně silic, které obsahuje. Samotné produkty pocházející z Palo santo jsou skutečnou esencí této kouzelné oblasti Jižní Ameriky a jsou synonymem pro nejkvalitnější aromaterapii.

O panenském esenciálním oleji, který se ze dřeva rostliny Bursera graveolens extrahuje, ví každý obyvatel oblasti Manabí, která je výskytem těchto stromů známá od pradávna. Už původní indiánští obyvatelé předkolumbovských kultur znali jeho mimořádné účinky a používali ho při tradičních rituálech k harmonizaci těla i ducha, k léčbě neduhů i jako přírodní odpuzovač hmyzu. Esenciální olej Palo santo se využívá v aromaterapii pro svou příjemnou uklidňující vůní a přesvědčte se sami, že je jako balzám na duši – navozuje klid, pohodu, odbourává stres, zmírňuje úzkosti a pomáhá s usínáním.

Původ a výroba oleje

Éterický olej je získáván parní destilací bez chemických přísad. Pro výrobu oleje nejsou káceny živé stromy, ale zpracovávají se výhradně ty, které odumřou. Až poté, co leží delší dobu na místě, získávají silice stromů svůj typický charakter a vůni. Místní obyvatelé pak tyto spadlé stromy v lesích vyhledávají a až následně se z nich získává éterický olej.

Tradiční využití oleje

 • Aromaterapie
 • Odstraňuje stres, napětí a emocionální nestabilitu
 • Zahání deprese, úzkosti a pocity strachu
 • Má uklidňující účinky, pomáhá řešit problémy s usínáním
 • Tiší bolest a pomáhá i při migrénách
 • Je protizánětlivý
 • Podporuje koncentraci a kreativitu
 • Prohlubuje meditační zážitek
 • Působí proti alergiím
 • Podporuje imunitu
 • Je vhodný při infekcích dýchacích cest
 • Lze používat i jako přírodní repelent

Jedná se o esenciální olej, ne farmaceutický výrobek, upozorňujeme proto, že výše uvedený výčet jsou pouze oblasti, kde Palo santo může pozitivně působit.

Doporučené použití

Bolest: V případě bolesti naneste kapku oleje na postižené místo a lehce vmasírujte, než se olej vstřebá.

Psychika: Kápněte kapku oleje na hrudník v úrovni srdce, na nos a na zátylek.

Aromaterapie: Palo santo má teplou exotickou vůni s kokosovým podtónem. Navozuje klid a pohodu a uvolňuje napětí.

Náš tip: Kápněte si kapku Palo santo do dlaní a použijte ho jako masážní olej – příznivě působí na krevní oběh a dodává energii.

Upozornění: Při aplikaci na pokožku olej užívejte pouze v kombinaci s rostlinnými oleji. Mohlo by dojít k podráždění pokožky.

Naše vize

S olejem nás seznámila kamarádka Kateřina, která Ekvádor, Jižní Ameriku a její přírodu miluje, pravidelně tam jezdí, dělá průvodkyni a zajímá se o ekologické projekty v oblasti. Nadchnul nás nejen olej a jeho účinky, ale především unikátní ekosystém suchého tropického lesa, kde se tento strom vyskytuje. Naší vizí je tento prales zachovat. Prvním krokem je uvedení tohoto jedinečného oleje na český trh. Část výdělků plánujeme zpětně investovat do ochrany lesa a úzce přitom spolupracovat s místními komunitami, které se stromem Palo santo pracují. Naším společným snem je zachovat v původní podobě ty části pralesa, které by mohly být pokáceny a spolu s tím podpořit vysazování nových stromů. A vy v tom můžete být s námi!

Nákupem oleje podpoříte naši vizi a snahu místní komunity suchý deštný les a jeho ekosystém ochránit a zachovat. Kromě zázračného stromu, ze kterého se Palo santo vyrábí, zde roste mnoho dalších druhů rostlin a les rovněž poskytuje útočiště mnoha druhům živočichů.

Složení (7,5 ml)

Bursera graveolens (Palo anto) olej

Jak skladovat

Esenciální olej uchovávejte v suchu a temnu.

Obsah balení:

100 % esenciální olej ze vzácného ekvádorského dřeva, 7,5 ml

Výrobce: Holistic Solutions s.r.o., Veveří 467/25, 602 00 Brno.

Země původu: Ekvádor

Nákupem přispíváte k těmto cílům udržitelného rozvoje (SDGs) - OSN

 cil_1-1cil_5-1cil_8-1

cil_12-1cil_15-1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.